Bartłomiej Żak

Bartłomiej Żak

FinCode

odpowiada za obszar rozwoju usług i produktów w Grupie InfoConsulting.

Od wielu lat związany z sektorem konsultingowo-informatycznym. Pracował w firmach t.j. Simple, Optimus IC, Grupie Softbank. W ostatnim czasie Dyrektor Pionu spółek wyspecjalizowanych w usługach doradczych IT oraz tworzeniu systemów informatycznych dla banków i instytucji przemysłowych: Info-Consulting,  FinCode Sp. z o.o. Zarządza zespołem konsultantów dostarczających rozwiązania z obszaru Business Intelligence, analiz i optymalizacji procesów, budując przy tym strategię rozwoju posiadanego potencjału informatycznego instytucji oraz projektując nowe innowacyjne rozwiązania.

Na stanowisku Dyrektora bierze bezpośredni udział w procesach integracyjnych i zmianach strukturalnych. Z powodzeniem nadzoruje i realizuje projekty dla strategicznych Klientów oraz zarządza programami projektów w Grupie InfoConsulting. Pomaga klientom znajdować skuteczne rozwiązania dla złożonych problemów. Z powodzeniem stosuje podejście: nawet kompletnie odmienne branże mają podobne problemy. W ponad 250 zrealizowanych projektach współpracował między innym z największymi bankami i instytucjami finansowymi. Niesie światło analizy danych w ciemnej dolinie braku dostępu do informacji.

Absolwent studiów o kierunku Fizyka na Politechnice Wrocławskiej. Interesuje się technologiami IT wspierającymi sprawność i bezpieczeństwo zarządzania w przedsiębiorstwach. W wolnym czasie podróżuje i biega w maratonach.